Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
muzyd
Posty: 55
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: muzyd » 24 mar 2024, 22:24

Wszystko pięknie, ale:
1. Ciągle jest nierozwiązana kwestia betoniarni, która dość mocno pyli. Mam wrażenie, że właściciele będą zaskarżać MPZP dopóki ich działki, które aktualnie w MPZP widnieją jako zieleń urządzona, na teren pod budowe mieszkalną/usługową (chociaż działka znajduje się zbyt blisko wału żeby to było legalne), bo cena działki pod zieleń jest zwyczajnie dużo tańsza (plus pewnie miast oby musiało ją wykupić)
2. Co do szkoły "Środki na budowę, przekraczające 75 milionów złotych, zostały rozpisane na lata 2025–2029", czyli zanim zaczną budować, to troche minie czasu
3. Odnośnie "Mariny" chyba nie trzeba się wypowiadać. Projekt jest na etapie pozyskiwania środków z UE. Raczej nie liczyłbym na to, że zaczną budowę w najbliższym czasie.


Portowa miałaby potencjał, gdyby:
- cała chłodnia i teren wokól niej zostałby odnowiony i powstałyby tam lokale usługowe (coś na wzór hali przy św. Wawrzyńca 23)
- "Marina" rzeczywiście by powstała
- działki betoniarni rzeczywiście by zamieniono na teren zielony
- przebudowa wału przeciwpowodziowego wraz ze ścieżkami rowerowymi (plus może jakieś połączenie za stopniem Dąbie)


Nowy
Posty: 2006
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: Nowy » 19 kwie 2024, 11:26

Teorii tyle, co powyżej, a w praktyce wygląda to aktualnie tak.

Obrazek

No i raczej nie ma widoków na to, że sytuacja jakoś szybko się mieni. Silosy stoją i ciężko wiedzieć, kiedy mogłyby zniknąć.

zaba
Posty: 137
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: zaba » 27 maja 2024, 14:49

A nie wiecie może czy inwestorzy budujący w okolicy ul. Portowej zostali może zobowiązani do jej przebudowy, w ramach kompensaty? Czy nie ma co liczyć na takie benefity?


muzyd
Posty: 55
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: muzyd » 27 maja 2024, 15:12

zaba pisze:A nie wiecie może czy inwestorzy budujący w okolicy ul. Portowej zostali może zobowiązani do jej przebudowy, w ramach kompensaty? Czy nie ma co liczyć na takie benefity?

Było info wcześniej, Matexi i YIT będą remontować ulicę.

mmkw21
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2024, 18:58

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: mmkw21 » 12 cze 2024, 14:29

Odnośnie miejscowego planu zagospodarowania - bip.krakow.pl/?dok_id=136921 :
1/ Czy KDL 2 to przedłużenie Pana Tadeusza, które będzie szło między blokami Lokum Salsy? Z tego co kojarzę za Salsą jest działka Chemobudowy, więc rozumiem że droga będzie kiedy powstanie Chemobudowa.

2) 'Tereny zielone' - mamy tam zieloną 'nóżkę' która rozpoczyna się za Salsą, leci dalej wzdłuż Casa Feliz i kończy się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Miasto Kraków nie ma tam w planach żadnego parku, zakładam więc że zmiana ROD na Park to kwestia dziesięcioleci = zero użytkowej wartości dla osób szukających tam teraz mieszkania. Co sądzicie? To samo z Mariną..

Walczę ze sobą jeśli chodzi o tę lokalizację, ale wydaje mi się ze przez najbliższe 5 lat będzie nie do życia - potem zrobi się względnie bo będą drogi i bloki, ale nadal bez parków.

zaba
Posty: 137
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: zaba » 12 cze 2024, 15:08

muzyd pisze:Było info wcześniej, Matexi i YIT będą remontować ulicę.

Rozumiem, że w tym przypadku remont oznacza gruntowną przebudowę, bo chyba dzisiaj ta ulica nawet nie ma odwodnienia, a pewnie i jakiś inne media będą nią puszczone. Były gdzieś jakieś projekty tego jak miałoby to wyglądać? I wiadomo coś o tym, kiedy te prace mają zostać przeprowadzone? Mam nadzieję, że przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie bloków.

zaba
Posty: 137
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: zaba » 12 cze 2024, 16:38

mmkw21 pisze:Walczę ze sobą jeśli chodzi o tę lokalizację, ale wydaje mi się ze przez najbliższe 5 lat będzie nie do życia - potem zrobi się względnie bo będą drogi i bloki, ale nadal bez parków.

Na pewno będzie sporo placów budowy tam przez dobrych kilka lat, bo jest tam sporo terenów do zabudowy. Co do betoniarni, to nikt nie wie, kiedy się wyniesie stamtąd, a przynajmniej ja nic takiego nie widziałem. Może zniknąć za 2 lata, a może za 15 lat - trudno powiedzieć. Z działkami, to tak, jak pisałeś, niby spory teren zielony, ale z punktu widzenia mieszkańców zupełnie niefunkcjonalny, a może nawet przeszkadzać, o ile działkowcy nadal mogą palić liście na "swoich" działkach.

Niemniej jest to relatywnie blisko centrum, do tramwaju jest jaki taki dostęp. Pytanie, czy to będzie kiedyś tylko taka śródmiejska sypialnia, czy będzie tam jednak jakieś życie poza klientelą Żabki i oferowaną przez ten sklep ofertą gastronomiczną.

realista
Posty: 374
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: realista » 12 cze 2024, 17:51

ogródki działkowe w obecnym stanie prawnym są nie do ruszenia, prędzej jakąś szkołę wyburzą lub wisłę zawrócą, więc one są i będą

betoniarnia, z tego co jeden z udziałowców się wypowiadał zostanie co najmniej przez najbliższe kilkanaście lat

zagospodarowanie brzegów wisły to pieśń najbliższych nie 10, a 20 lat, w kolejce czeka multum innych projektów, na które jest większe ciśnienie i od znacznie wcześniej nagłaśniane, także nie sądze by ktoś kupował tam z myślą, iż będzie to okolica bulwarów wiślanych

pozostałe elementy krajobrazu absolutnie nie będą tworzyły nigdy takiej tkanki miejskiej jak chociażby w okolicy romanowicza

administracyjnie to zabłocie, co wykorzystują deweloperzy w swoich cennikach, natomiast krajobrazowo to gorsze okolice płaszowa

nie wiem kto rozsądny tam w okolicy płaci powyżej 17k

a przede wszystkim - szczerze - tam jest po prostu strasznie brzydko, jak na przedmieściach bardzo średniej wielkości miasta, brakuje tylko banerów z reklamami i żaden nowy chodnik tego nie zmieni


raffi
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2024, 9:13

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: raffi » 16 lip 2024, 12:53

Wygląda na to, że przebudowa wspominanego odcinka ma właśnie wystartować: krakow.pl/aktualnosci/285035,1912,komunikat,rozbudowa_ul__portowej.html

zaba
Posty: 137
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Ulica Portowa Kraków / nowa zabudowa wzdłuż ulicy Portowej / zmiany w okolicy ul. Portowej

Postautor: zaba » 16 lip 2024, 13:37

No i super, przebudowa tego fragmentu ulicy powinna być warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, zresztą być może tak jest.

Natomiast chodnik jednostronny, to jakaś pomyłka, od razu powinno się docelowo robić dwustronnie.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wojdyla1980 i 25 gości