Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
jerz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2025, 15:24

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: jerz » 21 wrz 2025, 19:37

Ja mysle ze to jest fantastyczna robota! Nie bylismy niestety na otwarciu ale spedzilismy z dziecmi ze 4 godziny w ten atrakcji i jutro wrocimy :)


Nowy
Posty: 2134
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: Nowy » 17 paź 2025, 13:45

To ja bym jeszcze dodał, że znaczącym elementem nowego Parku Kolejowego w Krakowie jest także plac zabaw dla piesków.

Obrazek

Duży i całkiem profesjonalnie przygotowany - jak się Wam podoba?

Nowy
Posty: 2134
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: Nowy » 17 paź 2025, 13:48

Co myślicie o tego rodzaju inwestycjach? Powinny być uwzględniane przy budowie nowych parków i modernizowaniu istniejących?

Obrazek

A z parkiem ogólnie spoko, choć idealnie byłoby, gdyby dało się nim dojść na Podgórze w rejon przystanku kolejowego / autobusowego / tramwajowego Podgórze SKA - czyli w okolice Kopca Krakusa. To już mógłby być sensowny spacer.


neo
Posty: 533
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: neo » 26 paź 2025, 15:49

A ja chciałbym kiedyś zobaczyć taki pełny bilans tego, ile podatnika kosztuje utrzymywanie psów / innych zwierząt domowych, a ile płacą za to ich właściciele. Te wszystkie wybiegi, place zabaw dla psów, poidełka, osobne kosze na nieczystości i same nieczystości, żwirki kocie, usychające rośliny obsikane, kupy na chodnikach i trawnikach, obsikane elewacje itd. To mogą być ogromne koszty, o których się nie mówi, a które są tylko w części pokrywane przez podatek od psów, czy jak to się tam nazywa. A może ktoś widział takie dane i się podzieli?



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości