Wychodzi na to, że wkrótce przy ul. Padniewskiego w Krakowie rusza SIM w ramach tego projektu mają powstać dwa bloki na ok. 150 mieszkań, które mają być dostępne w niedrogim wynajmie.
lovekrakow.pl/w-tym-miejscu-powstanie-prawie-150-mieszkan-to-jednak-nie-koniec
Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
pozdro pisze:I dla kogo to będzie ?
Hahahaha ...
To osiedle to będzie hit:
- sensowna lokalizacja
- nie trzeba brać dożywotniego kredytu na jakąś gówno kawalerkę, szczególnie przy tak absurdalnie napompowanych cenach, niepewnym rynku pracy i katastrofie demograficznej
- i zamiast wynajmować pokój od wannabe rentiera to taniej będzie można wynająć bezpiecznie, wygodne, fajne mieszkanie, praktycznie bezterminowo, w którym można się poczuć jak na swoim i po prostu żyć
Nie ma lepszego modelu, a to że mafii deweloperskiej udawało się tak długo blokować budownictwo społeczne to jest skandal
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
I będą takie same klitki 50m2 i lista kolejkowa bo 150 osób to chyba jakieś losowanie by trzeba zrobić jak się mieszkań sprzedaje wynajmuje masa w krakowie. Jakieś kryteria dochodowe i inne. Do tego z piątką dzieci do tych 55m2
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
pozdro pisze:I będą takie same klitki 50m2 i lista kolejkowa bo 150 osób to chyba jakieś losowanie by trzeba zrobić jak się mieszkań sprzedaje wynajmuje masa w krakowie. Jakieś kryteria dochodowe i inne. Do tego z piątką dzieci do tych 55m2
Niech się zgłosi nawet pół miliona chętnych, to dobitnie pokaże jak bardzo jest potrzebna taka forma budownictwa
Od czegoś trzeba zacząć, więc najpierw niech się załapie pierwsze 150 rodzin/par, potem trzeba zacząć 10 kolejnych inwestycji, potem następne 100, i skalować dotąd dokąd będzie zapotrzebowanie
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
pozdro pisze:I dla kogo to będzie ?
Dla naiwnych.
Zwykły TBS, który istnieje od 20 lat, tylko pod nową nazwą i z nowym prezesem u koryta.
Po drugie, są to referendalne podrygi Miszalskiego. Po wyborach się może okazać że jednak osiedle nie powstanie albo będzie mocno okrojone.
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
Były też pokazywane wizualizacje nowych bloków, jak miałyby one wyglądać.

Wizualizacja: Urząd Miasta Krakowa
W zasadzie to prezentuje się to jak większość inwestycji realizowanych przez prywatnych deweloperów, choć te balkony chyba nie są jakieś specjalne duże, ale nie wygląda to źle.

Wizualizacja: Urząd Miasta Krakowa
Ciekawe, czy to na dachu do panele solarne do grzania wody, czy jest to fotowoltaika? Ciekawe też czy jest pod tym garaż podziemny oraz ile będzie tam miejsc postojowych?
Była gdzieś informacja o tym, ile nas będzie kosztowała budowa tych 148 nowych mieszkań w formule SIM? Ciekawe czy to nie wyjdzie jak TBS albo Mieszkanie Plus - czyli projekty, z których ludzie w nie wchodzący chyba nie są jakoś super zadowoleni?

Wizualizacja: Urząd Miasta Krakowa
W zasadzie to prezentuje się to jak większość inwestycji realizowanych przez prywatnych deweloperów, choć te balkony chyba nie są jakieś specjalne duże, ale nie wygląda to źle.

Wizualizacja: Urząd Miasta Krakowa
Ciekawe, czy to na dachu do panele solarne do grzania wody, czy jest to fotowoltaika? Ciekawe też czy jest pod tym garaż podziemny oraz ile będzie tam miejsc postojowych?
Była gdzieś informacja o tym, ile nas będzie kosztowała budowa tych 148 nowych mieszkań w formule SIM? Ciekawe czy to nie wyjdzie jak TBS albo Mieszkanie Plus - czyli projekty, z których ludzie w nie wchodzący chyba nie są jakoś super zadowoleni?
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
No i okazuje się, że faktycznie te SIM-y, to jednak nie jest takie kolorowe rozwiązanie, jak się je przedstawia, a tym dojściem do własności mieszkania, to nie jest taka prosta sprawa wcale. Swoją drogą, to chyba to będzie budowane na działkach gminnych, ciekawe na jakich zasadach miasto Kraków te działki przekazało pod ten cel i kto to będzie realizował?
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
Wytłumaczy mi ktoś może, na czym ten SIM ma polegać? Kto ma to budować dla gminy, czy poza gminnymi pieniędzmi jest tu też zaangażowany podmiot prywatny? Jaki jest wkład gminy (czy innych środków publicznych), a jaki jest wkład prywatnego inwestora, jeśli taki jest? Jakie poźniej benefity i kto czerpie z takiej inwestycji? Jakieś konkretne kwoty gdzieś były podane? Nazwy firm i nazwiska osób zaangażowanych? Kto to będzie budował, na to jakiś przetarg idzie? Jakoś mam wrażenie, że to wszystko się odbywa w atmosferze mało przejrzystej.
Re: Inwestycja Padniewskiego Kraków - Czyżyny / SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) - opinie na forum
Jeżeli to jest taki następca TBSu albo TBS po nowemu, to polecam zapoznać się z artykułami o tym, jak ludzie wchodzili w TBS-y, co im obiecywano, a co mają dzisiaj i jaki mają do tego stosunek. Ja też mam wrażenie, że ten SIM to nie jest coś bardzo przejrzystego, co rozumiem. Tam się jednak sporo płaci, spłaca kredyt, ale dużo się z tego nie ma. Może się mylę, ale jednak warto byłoby z rozsądkiem podejść do tematu i przjrzeć się temu, jak umowy na to wyglądają.
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości