Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: tonyxxl » 04 maja 2026, 20:21

JAk w tytule. Te kwadratowe, chyba plastikowe zaślepki na ścianie, po prawej stronie okien u góry. To jakas wentylacja mechaniczna? Bo rekuperacji ma nie być z tego co wiem tam, a wygląda jak wlot i wylot powietrza. Chyba że coś do sterowania rolet :roll: :?:

Obrazek


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: Nowy » 04 maja 2026, 21:37

tonyxxl pisze:JAk w tytule. Te kwadratowe, chyba plastikowe zaślepki na ścianie, po prawej stronie okien u góry. To jakas wentylacja mechaniczna?

Pewności nie mam, ale obstawiałbym nawiewniki, za prostokątem jest otwór, którym do mieszkania ma wpadać powietrze, jeśli nawiewników nie ma w oknach. Tylko nie wiem po co aż 4 są, może faktycznie coś z roletami, tylko też aż 4? Co to za inwestycja?

fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: fjrc » 05 maja 2026, 0:53

Nawiewniki- ich ilość pewnie wynika z przepisów m3/h obiegu powietrza.


tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: tonyxxl » 05 maja 2026, 10:34

Nowy pisze:Co to za inwestycja?

hammak.pl/bialopradnicka-park kliknąć w "galeria" i "zdjęcia z budowy"

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: Nowy » 05 maja 2026, 10:50

Na tym zdjęciu widać w ościeżach dwóch okien wloty nawiewników.

Obrazek

Chodzi o te dwa okna, po prawej od daszki na pierwszym piętrze. Czyli są tam na pewno nawiewniki ścienne.

Zapewne wynika to z przepisów, jak pisał przedmówca, tylko zastanawiam się dlaczego nie zastosowano mniejszej liczby nawiewników, ale np. o większej przepustowości.

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Do czego służy to co na zdjęciu? / prostokątne urządzenia na ścianie przy oknach

Postautor: tonyxxl » 05 maja 2026, 13:18

Zagadka rozwiązana: nawietrzniki szpaletowe.

Obrazek



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości