Strona 1 z 1

Klatka A - problem z wentylacją (Prądnik Nowy Kraków)

: 11 sty 2017, 9:35
autor: Rutek311
Witam,

W klatce A u mnie i u sąsiada występuje problem ze zbierającą się wodą na oknach. Czy ktoś mieszka w klatce A i ma ten sam problem?
Byłem na tarasie i nie słychać było wentylacji mechanicznej. Może wywaliło zabezpieczenie?

Czy wie ktoś w jaki sposób powinny być ustawione nawiewniki? Moim zdaniem powinny wywiewać na dół, natomiast wszędzie zamontowane są wywiewem do góry.

Re: Klatka A - problem z wentylacją

: 11 sty 2017, 9:41
autor: mieszkanie
u nas jest to samo. ma to być regulowane między 22-23 stycznia. trzeba to zgłosić administratorowi on się tym zajmuje

Re: Klatka A - problem z wentylacją

: 11 sty 2017, 10:07
autor: Rutek311
Zgłosiłem do administracji problem.

A w jaki sposób macie zamontowane nawiewniki? Pokrętło z prawej strony nawiewnika, tak że wieje do góry?

Re: Klatka A - problem z wentylacją

: 11 sty 2017, 12:19
autor: Michał
U mnie też ten problem występuje, jednak moim zdaniem głównym winowajcą jest jeszcze wysoki poziom wilgoci w powietrzu... zanim wszystko dobrze wyschnie to wilgoć będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, co w zetknięciu z zimną szybą musi wywołać skroplenie.
Dzieje się tak, ponieważ im wyższa wilgotność powietrza, tym wyższa temperatura tzw. "punktu rosy", czyli temperatury w której następuje wykroplenie pary wodnej z powietrza.
Oczywiście odpowiednia wentylacja może trochę pomóc, ale jak zawsze powtarzam - fizyki nie oszukasz.

Ja również problem zgłoszę do administracji, bo również mam wrażenie że wentylacja nie do końca działa jak powinna.

Nawiewniki teoretycznie powinny być zawsze otwarte i montowane są nawiewem do góry, żeby nie powodować wrażenia, że w pomieszczeniu po prostu wieje od okna, co by miało miejsce przy montażu nawiewem w dół. Nie jestem ekspertem od okien, jednak na wszystkich moich budowach nawiewniki były montowane dokładnie w ten sam sposób.

Re: Klatka A - problem z wentylacją (Prądnik Nowy Kraków)

: 11 sty 2017, 12:23
autor: Rutek311
Dzięki Michał za odpowiedź odnośnie nawiewników.
No możliwe, że to jest bezpośrednio przyczyną. Zobaczymy co zrobi ekipa od instalacji, jak przyjadą na rekonesans.